24. januarja 2024 je potekalo šolsko tekmovanje EKOKVIZ. Nanj se je prijavilo 18 učencev, ki so tekmovali v šestih skupinah po trije. Šolski prvak je postala skupina VARUHI NARAVE.

Z leve: Urban Klarič, 7. c, Danaja Merklin, 8. c, Žiga Benko, 6. c

Iskrene čestitke šolskim prvakom in vsem ostalim, ki so se ob vsakodnevnih šolskih obveznostih učili zelo zahtevno in obsežno gradivo šestošolci o vodi, sedmošolci o ohranjanju biotske pestrosti in osmošolci o podnebnih spremembah. Ob tem so se vsi skupaj seznanili še o mednarodnem projektu GLOBE.

Uradni rezultati skupin so objavljeni na panoju ob učilnici kemije. Žal se šolskim prvakom ni uspelo uvrstiti na državno tekmovanje, so pa dosegli na regijski ravni odlično 7. mesto.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitam za udeležbo in novo usvojeno znanje, ki vas je obogatilo za kakovostnejšo rast v prihodnosti.

mentorica Barbara Meglič