Učenci tretjih razredov in učitelji smo se v četrtek, 8. junija 2023, odpravili na zaključno ekskurzijo. Pot nas je vodila na Goričko. Najprej smo se ustavili v Ratkovcih pri družini Celec, kjer že vrsto let ohranjajo tradicijo medičarstva. S toplim pozdravom nas je sprejela gospa Jožica Celec in nam na hitro razkazala domačijo. Sladila je šolska malica, nato pa smo pozorno prisluhnili predstavitvi domače obrti. Gospa Jožica nam je lepo prikazala izdelavo in okraševanje rdečega medenega srčka. Sledilo je sladkanje z degustacijo medenjakov. Po končani predstavitvi smo se odpravili na avtobus in se odpeljali v Kančevce, kjer smo si ogledali staro šolo. Prijazni gospod pater iz Doma duhovnosti v Kančevcih nam je razkazal in predstavil prenovljeno staro šolo. Obenem smo si lahko pogledali tudi razstavo o netopirjih. Ob mogočnih starih lipah smo se fotografirali, nato pa odšli naprej. Sledil je zaključek izleta v Moravskih Toplicah, kjer smo si privoščili odličen sladoled. Polni novih spoznanj in čudovitih vtisov smo ekskurzijo zaključili in se vrnili nazaj v šolo.

Učenci in učitelji 3. razredov