26 devetošolcev – učenk in učencev Osnovne šole I Murska Sobota iz Mestne občine Murska Sobota, ki so vseh devet let izkazovali znanje v povprečju 4,5 in več, so se dne 13. 6. 2023 udeležili slovesne podelitve županovih petic. Prireditev je potekala v prijetnem vzdušju na grajskem dvorišču, kjer so se zbrali »odličnjaki« vseh osnovnih šol in glasbene šole občine Murska Sobota, njihovi razredniki, ravnatelji, pomočniki ravnateljev in starši.

Župan g. Damjan Anželj je z vodjo kabineta župana go. Vido Lukač odličnjakinjam in odličnjakom čestital za odličen uspeh in jim izročil posebno priznanje »županovo petico« ter vstopnico za ogled doživljajskega parka Expano. Temu je sledila odlična zakuska in kratko druženje.

Vodstvo šole z razredničarkami 9. razreda