V četrtek, 9. 3. 2023 in v petek, 10. 3. 2023, smo za zainteresirano skupino devetošolcev izvedli tečaj hitrega branja. Tečaj je potekal v regijskem promocijskem centru Expano. Učenci so pod mentorstvom mag. Darka Hederiha spoznavali različne tehnike hitrega branja. Z različnimi besedili in s sprotnim testiranjem, so učenci kontrolirali svoj napredek; tako z vidika hitrosti, kot tudi razumevanja. Predavatelj je spremljal individualni napredek vsakega učenca in ga podkrepil s strokovnim usmerjanjem. Ob zaključku tečaja so bili vsi učenci zadovoljni s svojim napredkom.

Upamo, da bodo pridobljeno znanje znali izkoristiti v nadaljevanju svojega šolanja, kakor v življenju nasploh.

Po končanem tečaju, so se učenci, ki so to želeli, lahko sprehodili po interaktivnem doživljajskem parku Expano in tako spoznavali znamenitosti Pomurja.

Tatjana Cesnik, šolska pedagoginja