Ta teden naša šola gosti partnerske šole v projektu Erasmus+: Open your doors to digital age. Šest naših učencev se je pridružilo 24 učencem in devetim učiteljev iz Turčije, Italije, Španije in Portugalske pri spoznavanju tehnologije na različne načine. V ponedeljek so učenci predstavili, kako je potekal pouk na daljavo v njihovi državi in si ogledali Mursko Soboto. V torek je gostom zaželel dobrodošlico župan Mestne občine Murska Sobota, dr. Aleksander Jevšek. Sledile so predstavitve Arduino projektov z različnimi motorčki, katere so pripravili prav za to srečanje. Izdelki so razstavljeni pri vhodu v zbornico. Zvečer so se zabavali na disko bowling zabavi. V sredo dopoldan so se na delavnicah učili z Arduino elementi pripraviti mini klaviaturo ter ustvarili brneče žuželke s 3D pisalom. Po kosilu so se odpravili s kolesi najprej do Expana, kjer so si med drugim ogledali interaktivni doživljajski park. Sledilo je kolesarjenje do broda na Muri pri Krogu in po krajšem postanku povratek v šolo. Kolesa za ta izlet je priskrbela Mestna občina Murska Sobota. V spremstvu mladih kolesarjev je sodeloval policist Tomaž Trajbarič, ki je vsem udeležencem na začeku dal napotke za varno kolesarjenje v cestnem prometu. V četrtek so se učenci odpravili na izlet v Maribor, kjer so sodelovali na glasbenih delavnicah in obiskali Center eksperimentov, nato pa še v lepem vremenu ogledali lepote in znamenitosti mesta Maribor. V petek so na šoli opravili še zadnjo Arduino delavnico, zvečer pa po podelitvi certifikatov udeležbe poslovili od prijateljev.

Simon Hauko, koordinator projekta

Dostopnost