Tudi v tem šolskem letu smo sodelovali v projektu »Hrana ni za tjavendan«, ki ga izvajata program Ekošola in Lidl Slovenija. Tokrat so bili v različne aktivnosti vključeni vsi učenci naše šole in veliko strokovnih delavcev.

V kategoriji druga in tretja triada smo osvojili 1. mesto!

Merili smo količino zavržene hrane v posamičnih razredih I. triade in na ravni cele šole. Veliko smo se pogovarjali o problemu zavržene hrane, raziskovali, od kod prihajajo živila k nam in kaj so jedli nekoč. Izdelali smo nakupovalni seznam, se učili pravilno razvrščati živila v hladilniku, sestavljali recepte reciklirane kuharije in izpolnjevali družinski dnevnik zavržene hrane.

Mlajši učenci so izdelovali lutke Kuhle in Polentka, pogrinjke, predpasnike, kuharske kape, risali živila, ki sestavljajo jedi v jedilniku, pekli piškote, ustvarjali ob zgodbicah …