Šolsko tekmovanje iz Vesele šole bo potekalo v sredo, 9. marca 2022, ob 13.00 uri.

Vsi prijavljeni tekmovalci se na tekmovanje lahko pripravljate na različne načine:

1. UČNE POTI: na spletni povezavi: http://ucnepoti.veselasola.net/ najdeš UČNE POTI. Vsaka učna pot je potovanje skozi izbrano temo.
  2. PRILOGA PIL-a: če imaš naročeno revijo PIL, si v njegovi sredini verjetno zasledil prilogo Vesela šola. Večkrat preberi zbrane članke in si skušaj čim več zapomniti.
  3. Priprave preko TEAMS-a: na tekmovanje se bomo pripravljali tudi skupaj. Vsi tisti, ki boste to želeli, se mi lahko pridružite vsako sredo, ob 16.00 uri. Začnemo 19. 1. 2022. Povezavo boste našli v koledarju.

Mesečne teme Vesele šole so objavljene torej vsak mesec kot tiskana priloga revije Pil in kot e-učna pot na spletni strani www.veselasola.net, kjer si jih lahko ogledaš.

Teme so naslednje:

1. KNJIGA IN SINJI GALEB
  2. ODKRIVANJE NOVEGA SVETA
  3. UMETNA INTELIGENCA
  4. RECIKLIRANJE E-NAPRAV
  5. ANTARKTIKA
  6. Tema meseca februarja

Eno vprašanje na šolskem in državnem tekmovanju pa bo tudi iz vsebine knjige sezone za posamezno skupino:

1. – 6. razred: knjiga – Marija Parr: Golmanka in morje
  1. razred: preberete 1. del (do strani 56)
  2. razred: preberete 1. in 2. del (do strani 121)
  3. razred: preberete celo knjigo.
  1. – 9. razred: knjiga – Vinko Moderndorfer: Sončnica

Želim vam veliko radovednosti in novih spoznanj pri pripravah na tekmovanje.

Suzana Tivadar, mentorica Vesele šole