Pozdravljeni,

vljudno vas vabim na predavanje: Vzgoja otroka športnika, ki ga bom imela v sklopu projekta Pozitivna psihologija – Šola za starše.

Predavanje bo v soboto, 22. 1., ob 18.30 preko spleta. Ogled je možen preko njihove spletne strani ali Youtube kanala Pozitivna psihologija za boljše življenje. Ob koncu predavanja bom na voljo za vaša vprašanja.

Biti starš športniku je zahtevna naloga. Sploh v začetku ukvarjanja s tekmovalnim športom in v obdobju mladostništva, ko se mladi športniki soočajo s številnimi spremembami in višjimi zahtevami, tako  v športu kot tudi v šoli. Ravno zato je pomembno, da starši poznajo psihološke dejavnike  v športnikovi karieri, izzive, s katerimi se sooča, predvsem pa da se naučijo kako morebitne težave preprečiti, reševati in kako biti najboljša opora mlademu športniku.
Odgovorila bom na vprašanja:
  • S katerimi izzivi se sooča mlad športnik?
  • Kako so se zahteve športa spremenile v nekaj letih?
  • Kako lahko šport pozitivno in kako negativno vpliva na otroka?
  • Kaj si mladi športniki želijo od staršev?
  • Kako otroku biti najboljša opora?

Če se ne utegnete pridružiti v živo, si lahko posnetek ogledate kadarkoli na njihovem Youtube kanalu.

Andreja Holsedl, športna psihologinja