Erasmus+ 2019-2021: Open Your Doors to Digital Age

(Odprimo vrata v digitalno dobo)

Erasmus+ 2019-2021: Open Your Doors to Digital Age je dvoletni mednarodni projekt, ki ga sofinancira Evropska unija. V njem poleg naše šole sodelujejo še šole iz Turčije, Portugalske, Španije in Italije.
Namen projekta je postopno učenje robotike in kodiranja: kako sestaviti in programirati mikrokontroler Arduino. Vmes bomo tudi izvledli “odklopljene aktivnosti”, torej odmislili elektronske naprave in izvesti rekreativne in kulturne aktivnosti. Učenci bodo svoje izdelke tudi predstavljali na srečanjih na šolah v vseh državah.
Sodelujoči učenci se bodo tudi udeležili srečanj na partnerskih šolah, med drugim bodo pa tudi gostili sodelujoče učence partnerskih šol, ko bo srečanje potekalo v Murski Soboti.

Simon Hauko,
koordinator projekta