Informativni dan v avstriji

Informativni dan v Avstriji

V sredo, 9. 11. 2011 smo se učenci 9. in 8. razreda odpravili na informativni dan  v Avstrijo v Bad Gleichenberg. Pridružili so se nam tudi učenci iz II. in III. OŠ ter iz nekaterih šol iz okolice Maribora.

Po eni uri vožnje z avtobusom smo prispeli do čokoladnice Zotter, kjer smo na vsakem vogalu poskušali veliko vrst čokolad. Mislim, da je bila vsem čokoladnica najboljši del izleta. Pojedli smo je veliko, zato nas je na koncu bolel želodec. Nato smo šli na kosilo. Po kosilu smo se odpravili v turistično šolo, kjer so nas lepo sprejeli. Ogledali smo si šolo, dekliški internat, kuharsko učilnico, kjer smo lahko sami pripravljali pico in eno izmed njihovih pogač (Bärentatzen). Pokazali so nam, kako najlepše zložiti prtičke, degustirali pa smo tudi flambirano sadje. V dvorani so se predstavljale različne instititucije, hoteli, restavracije in tam smo sodelovali v kvizu. Po vsem tem smo se odpravili nazaj na avtobus, kateri nas je na žalost peljal nazaj domov. Dan je bil lep in zanimiv in mogoče se je marsikateri odločil, da bo šel prav na to šolo.

Sabina Ivanič, 9.a

Več prispevkov iz Prispevki