PROJEKT RASTEM S KNJIGO 2019-2020

Letos se je 77 učencev 7. razreda odpravilo na ogled Pokrajinske in študijske knjižnice v Murski Soboti. Učence so spremljale učiteljice slavistke in knjižničarka, po knjižnici pa sta nas je vodila knjižničarka go. Vesna Radovanovič. Vsak razred je preživel v knjižnici dve šolski uri.

Knjižnico smo obiskali:

• v ponedeljek, 4.11.2019 učenci 7.b razreda,
  • v torek, 5.11.2019 učenci 7.a razreda in
  • v četrtek, 7.11.2019 učenci 7.c razreda.

Program obiska

Predstavitev splošne knjižnice – uvodna, splošna predstavitev

Obseg le-te je odvisen od tega, koliko učencev je že včlanjenih v knjižnico.

Knjižnično-informacijsko opismenjevanje

Po dogovoru knjižničarka izbere tisto, česar učenci še ne poznajo in tako lažje pritegne njihov interes za uporabo storitev splošne knjižnice predstavitev vzajemnega kataloga COBISS/OPAC in iskanje knjig s pomočjo kataloga.

Motivacija za leposlovno branje

Po dogovoru smo učence že v šoli seznanili z obiskom knjižnice in nanj tudi pripravili.

V knjižnici pa jim je knjižničarka predstavila oz. povedala še več o pomenu branja leposlovja, o branju za bralno značko; pogovorili so se o tem, kaj radi berejo.

Učenci so prejeli knjigo Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor, ki jo bodo prebrali za domače branje v 7. razredu.

Zaključek obiska

Ob koncu obiska je knjižničarka razdelila učencem knjigo in jih povabila k branju zanimive in zabavne knjige. Zelo pomembno je, da učenci doživijo obisk splošne knjižnice kot zanimiv in privlačen, da skupno srečanje zaključijo navdušeni nad knjigami in knjižnico ter motivirani za branje.

Več prispevkov iz Projekti